Kosička 2020

GMBproMB
Přejít na obsah

Kosička 2020

GMBproMB
Published by admin v Globální · 14 Březen 2021
V neděli 16. srpna 2020 v odpoledních hodinách se uskutečnilo slavnostní předávání nového posezení „U Dubů“ veřejnosti. Lavička, dříve chybějící stojan na kola a odpadkový koš v oblíbené turistické oblasti Kosová u Moravských Budějovic vznikli zásluhou skupiny studentů Gymnázia Moravské Budějovice, jejichž projekty se rodí v rámci studentské iniciativy GMBproMB.
Za vybudováním posezení stojí poměrně dlouhá cesta a úsilí studentů. Nápad se zrodil v březnu 2020 pod názvem KOSIČKA. Stará zchátralá lavička, nacházející se podél vytížené cyklostezky Jihlava - Třebíč - Raabs odrazovala kolem projíždějící cyklisty od zastávky. Lavička má navíc unikátní umístění pod dvěma památnými duby, jejichž stín poskytuje příjemný chládek.
Samozřejmě jsme toto místo nemohli nechat dál netknuté a začali jsme jednat. Velkou část našeho projektu zabralo plánování, výběr nové lavičky a doplňků, komunikace s úřady a dalšími institucemi, propagace a informování veřejnosti o našem projektu. Samotná instalace lavičky a jejích doplňků proběhla v první půlce srpna a o pár dní později jsme lavičku slavnostně předali veřejnosti. Nová lavička byla zaplněna bohatým občerstvením pro návštěvníky a zcela nás překvapilo množství lidí, kteří dorazili ještě před samotným zahájením. Těšili jsme se velké návštěvnosti a příjemné otevírání se prodloužilo až do večera.


There are no reviews yet.
0
0
0
0
0
Návrat na obsah