CHODNÍK PAMĚTI - GMBproMB

GMBproMB
GMBproMB
Přejít na obsah
CHODNÍK PAMĚTI
ZÁKLADNÍ INFORMACE
V rámci projektu CHODNÍK PAMĚTI se pokusíme přispět místnímu turismu a příjemnou formou předat občanům a návštěvníkům informace o pamětihodnostech v našem městě a dát tipy na zajímavá místa v okolí.
Chystáme se zmapovat historicky nejhodnotnější budovy v Moravských Budějovicích a v jejich blízkosti zasadit do chodníku dlaždice upozorňující na stavbu, před kterou se nachází. Vytvoříme tak stezku po místních památkách v historickém centru města a upozorníme občany i turisty na historii, kterou jednotlivé budovy nabízí.
V samotném chodníku bude pouze základní informace o památce, dlaždice však odvede zcela zásadní účel – upozorní kolemjdoucí, že se vůbec jedná o zajímavou stavbu, o jejíž minulosti se mohou dozvědět víc.
Širší souvislosti chystáme pro zájemce v brožuře, kterou plánujeme udělat. Brožura bude mapovat stezku nových dlaždic a informace o turisticky zajímavých místech a budovách. Mimo jiné také nabídne stručnou historii Moravských Budějovic, pověst a rady a tipy na výlet či procházku v moravskobudějovickém okolí.
Brožurou a pamětními dlaždicemi směřujeme k všeobecné podpoře turismu v našem okolí a chceme tím rozšířit povědomí o bohaté historii města touto zajímavou formou. Věříme, že tento projekt má v současné době větší smysl než kdy dřív!
  • Jonáš Beránek
  (jonas@gmbpromb.cz)
  • Barbora Honsová
  (barbora@gmbpromb.cz)
  • Mario Premar
  • Kristýna Holíková

Primární kontakt: chodnikpameti@gmbpromb.cz
Vytvořil Jonáš Beránek (jonasberanek.cz) pro GMBproMB, 2021.
Návrat na obsah